Bekleme Akreditifi (SBLC / SLOC) nedir? Yedek Kredi Sağlayıcı Mektubu kimdir?

Bekleme Akreditifi (SBLC / SLOC) nedir? Yedek Kredi Sağlayıcı Mektubu kimdir?

Bekleme Akreditifi (SBLC) nedir?

Bekleme akreditifi (SBLC), müşterileri adına bir banka tarafından yapılan bir ödeme garantisidir. Müşterilerinin yapamaması durumunda, bankanın ödeme yükümlülüklerini sözleşme sonunda yerine getirdiği son çare kredisidir. Bekleme akreditifi ayrıca SBLC veya SLOC olarak kısaltılabilir. Bekleme akreditifi, Ticari Akreditiflerden farklıdır.

Yedek Kredi Sağlayıcı Mektubu kimdir?
Bekleme Kredi Sağlayıcı Mektubu, müşterilerine Standby Kredi Sağlayıcı Mektubu (SBLC MT760) ve diğer banka finansal araçlarını sağlayan Grand City Investment Limited gibi bir şirkettir. Bu nedenle, Grand City Investment Limited, bir Bekleme Kredi Sağlayıcısı Mektubu, bg sblc sağlayıcısı, SBLC Monetizers ve SBLCMT760 sağlayıcısıdır.

Standby Kredi Türleri:
Finansal beklemede LOC: Bir ihracatçı, malları 60 gün içinde ödeme sözü veren yabancı bir alıcıya satar. Ödeme hiçbir zaman ulaşmazsa (ve ihracatçı, alıcının yedek bir akreditif kullanmasını isterse), ihracatçı ödemeyi ithalatçının bankasından tahsil edebilir. Akreditif mektubunu düzenlemeden önce, banka genellikle ithalatçının kredisini değerlendirir ve ithalatçının bankaya geri ödeme yapacağına karar verir. Ancak müşterinin kredisi söz konusu ise, bankalar onay için teminat (veya depozitolu fonlar) isteyebilir.

Performans beklemede LOC: Bir yüklenici, bir inşaat projesini belirli bir süre içinde tamamlamayı kabul eder. Son teslim tarihi geldiğinde proje tamamlanmış sayılmaz. Hazırda bekleyen bir akreditif ile, yüklenicinin müşterisi yüklenicinin bankasından ödeme talep edebilir. Bu ödeme, zamanında tamamlamayı teşvik etmek için bir ceza, projenin ortasında başka bir yükleniciyi devralmak için fon sağlamak veya sorunlarla başa çıkmanın baş ağrıları için tazminat işlevi görür.

Kredi Sağlayıcı Bekleme Mektubu #StandbyLetterofCreditprovider, #leasesblcprovider, #genuinesblcprovider, gerçek SBLC Sağlayıcıları, gerçek SBLC sağlayıcıları, lease sblc sağlayıcıları, lease bg sblc sağlayıcıları, banka enstrüman sağlayıcıları, Finansal SBLC, Finansal SBLC sağlayıcısı

Kredi Sağlayıcı Bekleme Mektubu #StandbyLetterofCreditprovider, #leasesblcprovider, #genuinesblcprovider, gerçek SBLC Sağlayıcıları, gerçek SBLC sağlayıcıları, lease sblc sağlayıcıları, lease bg sblc sağlayıcıları, banka enstrüman sağlayıcıları, Finansal SBLC, Finansal SBLC sağlayıcısı

Bekleme Akreditifi Kullanımları:
Bekleme akreditifi, birbirini tanımayan ve farklı yasa ve yönetmeliklere sahip şirketler arasındaki uluslararası ticareti kolaylaştırmaya yardımcı olur. Alıcının malları teslim alacağından ve satıcının ödemeyi alacağından emin olmasına rağmen, SLOC, alıcının mallardan memnun olacağını garanti etmez.
Bekleme akreditifi, genellikle bir işletme tarafından bir sözleşme yapmasına yardımcı olmak için aranır. Sözleşme bir “bekleme” sözleşmesidir çünkü banka yalnızca en kötü durumda ödeme yapmak zorunda kalacaktır. Bir sblc / sloc, bir satıcıya ödemeyi garanti etse de, sözleşmeye tam olarak uyulmalıdır.

Bekleme Kredi Mektubu Maliyeti
Grand City Investment Limited’de, Bekleme Kredi Mektubu, yıllık SBLC tutarının% 4’üne mal olur ve eğer sblc’ye bir yıldan daha uzun bir süre ihtiyaç duyulursa, uygun olan yerlerde rulo ve uzatma seçeneği olacaktır. Sözleşme şartlarının erken yerine getirilmesi durumunda müşteri, Bekleme Akreditifini ek ücret ödemeden iptal edebilir.

Kiralama veya kiralama için Bekleme Akreditifinin Açıklaması:
1. Araç: Tam Nakit Destekli Bekleme Akreditifi {SBLC}
2. Toplam Nominal Değer: 2 Milyon ABD Doları (Min) – 5 Milyar ABD Doları (Maks)
3. Veren Banka: HSBC Hong Kong, Barclays Bank London veya herhangi bir ana Banka.
4. Yaş: Bir Yıl ve Bir Gün (varsa rulolar ve uzatmalarla)
5. Kiralama Fiyatı:% 4 (uygulanabildiği yerde +% 2 komisyoncu komisyonu)% 2 komisyoncu komisyonu, komisyoncular tarafından tanıtılan müşterilere uygulanır
6. Teslimat: SWIFT MT-760
7. Ödeme: MT103 Banka Havalesi
8. Basılı Kopya: 7 iş günü içinde Gümrüklü Kurye.
9. Banka Aktarım ücreti: Banka aracının nominal değerine bağlıdır

Bekleme Akreditifi Süreci – Bekleme Akreditifi (SBLC) Nasıl Elde Edilir:
Bekleme akreditifi (sblc) almak için pazardaysanız, dünyanın önde gelen bekleme akreditifleri olan Grand City Investment Limited ile iletişime geçin:

Web sitesi: www.grandcityinvestment.com
E-posta: apply@grandcityinvestment.com

Kredi Sağlayıcı Bekleme Mektubu
#StandbyLetterofCreditprovider, #leasesblcprovider, #genuinesblcprovider, gerçek SBLC Sağlayıcıları, gerçek SBLC sağlayıcıları, lease sblc sağlayıcıları, lease bg sblc sağlayıcıları, banka enstrüman sağlayıcıları, Finansal SBLC, Finansal SBLC sağlayıcısı

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.